„Je to vášeň …od návrhu, přes stavbu, lak až po jízdu.“

Od dětství jsem se zajímal o motocykly a dá se říct, že mám motorkaření v krvi. Můj prapraděda vlastnil Waltera a praděda jednoválcový Harley Davidson 350 a Pragu BD500. Děda pak Indiana a Ariela.

Bohužel se mi ze strojů nedochoval ani šroubek, zbyly pouze fotografie, a tak jsem začínal na táty ČZ175 a strejdy ČZ 250.

Od návštěvy prvního Harley srazu v Praze na Strahově jsem si zamiloval stroje stylu chopper. V patnácti jsem už zkonstruoval přestavbu s motorem ČZ250.

Díky výtvarné tvorbě spojené se studiem na technických školách (SPŠ, ČVUT) jsem začal pracovat na mnoha studiích motocyklů. Nezůstával jsem však jen u návrhů na papíře. Po převedení do 3D prostoru v AutoCADu jsem začal své stroje realizovat i ve skutečnosti.

Zjistil jsem, že když dokážu celý motocykl vytvořit sám, svýma rukama (samozřejmě také za pomoci kamarádů s vybavením), nestojí to příliš mnoho financí a mohu tak mít choppera svých snů.

Stavby s dlouhými vidlicemi, tenkým předním kolem, neodpruženým rámem a malou nádrží jsou pro mě věčnou inspirací a takové si je pro sebe také stavím…

Moje stroje jsou také k vidění na výstavách, kde získávají mnoho ocenění.

„Na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek, a to ostatní je sranda kámo“

Realizované projekty

Rozpracováno

New chopper project 2021 – Švéd – Harley Davidson XL 883

Spolupráce na projektech

Prasopal – motor Suzuki GS 1100

Suzuki SV 650 a Oriflame

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *